Moda ve Hayat

Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir – Yanmış Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

11.11.2020
Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir – Yanmış Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Stres, hava durumu değişikliği ve tozlu ortamda durmak saçların yıpranmasına neden olur. Yıpranmış saçlar bakımsız ve mat bir görüntü alır. Genellikle kış mevsiminde görülen saç yıpranması iyi bir şekilde bakım yapıldığında hızlı bir şekilde düzeltilebilir. Saç tipleri kişiye göre değişim gösterir. Bazı kişilerin saçları çok hızlı uzayarak sağlıklı bir görüntüye sahipken, bazı kişiler için saçın uzaması ve sağlıklı görünmesi oldukça zordur. Takviye yağlar ve bakım takviyesi ile her çeşit saçın iyi bir görüntüye kavuşturulabileceği bilinmelidir.

Saçların uygun şampuanla yıkanması, saç tarama esnasında saç dökülmesini engellemek için keçeleşmiş saçların yağlı karışımlar veya su ile taranması saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saç bakım yağları kullanımında bu yağların her zaman saç tipine gidip gitmediği araştırılarak kullanılmalıdır. Saç bakım yağlarının tümü tüm saç tipleri için kullanımı uygun yağlar değildir.

Aloevera Maskesi

Aloevera son zamanlarda cilt ve saç için etkisi oldukça fazla sayılan bitkilerden birisidir. Bu bitkinin ev ortamında bile yetiştirilmesi bulunmasını ve kullanılmasını kolaylaştırmaktadır. Aloevera maskesi hazırlanışı esnasında kullanılan aloevera içerisine gliserin ve avokado yağı da eklendiğinde etkisini iki misli artırmaktadır.

Aloevera saç maskesi hazırlamak için 2 çay kaşığı gliserin ve 4 yemek kaşığı avokado yağı içerisine 2 çay kaşığı kadar aloevera jeli eklenmelidir. Bu karışım saç diplerine ve saç uçlarına sürülür. Bu saç maskesinin uygulanması iki günde bir saçların yanıkları ve kırıkları düzelene kadar tekrarlanmalıdır.

Yumurta Maskesi

Çok eski zamanlardan beri yumurtanın saçlara olan etkisi bitki bilimciler tarafından saç sağlığı için yumurtanın önerilmesini sağlamaktadır. Yumurta maskesi kullanımında Hindistan yağı da yumurta ile birlikte kullanılmalıdır. Hindistan yağı yumurtanın daha kaygan olmasını ve saça işlemesini sağlayacak ve saçların daha canlı ve parlak görülmesini sağlayacaktır. Yumurta maskesinin saç kırıklarını ve saç yanıklarını düzeltmesi için haftada bir kez uygulanması yeterli olacaktır.

Kırık Saçları Aldırmak

Aralıklı süreçlerde sağlıklı olan saçların bile kesilmesi saçların daha çok canlanmasını ve saç sağlığını korumayı kolaylaştırır. Saç sağlığını korumak isteyen fakat saçlarını kısa olarak kullanmak istemeyen kişiler saçlarının yanıklarından kurtulmak için uçlarından bir miktar aldırabilir. Saç sağlığını korumak  için yeterli olan bu uygulama altı ayda bir kez tekrarlandığında saç yanmalarının önüne geçilebilir. Eğer yukarıda saymış olduğumuz maske çeşitleri kırık saçları aldırdıktan sona uygulandığında bu maskeler daha hızlı bir şekilde etkisini gösterecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.