Moda ve Hayat

Keçeleşmiş Saç Bakımı – Nasıl Açılır?

16.11.2020
Keçeleşmiş Saç Bakımı – Nasıl Açılır?

Dalgalı saçlar, bukleli saçlar, düz saçlar ve kıvırcık saçlar saç çeşitlerindendir. Bu saç çeşitlerinin ara ara keçeleşmiş şekilde bir birine geçmesi genellikle bakımı yapılmayan saçlarda görülür. Bakımı düzenli olarak yapılan saçlarda keçeleşme oluşması beklenmez. Saçların keçelenmesi hasarlanmış, zayıflamış ve yanmış saçlarda görülür. Peki; keçeleşmiş saç nasıl açılır? Nasıl doğal olarak keçeleşmiş saç düzeltilir?

Karbonat Ve Saç Kremi

Karışık olan saçların hızlı bir şekilde düzeltilmesi için karbonat kullanımı en iyi yöntemlerden birisidir. Karbonatın saçları açmak, keçeleşmiş saçları düzeltmek için saçta işleyebilmesi için saç kremi kullanılabilir. Saç kremi kullanımı karbonatta bir fincana üç fincan olarak kullanılması gerekir. Yani bir fincan karbonat içerisine katılan üç fincan saç kremi saçların hızlı bir şekilde açılmasına ve rahat taranmasına yardımcı olacaktır. Bu uygulama sonrasında saçlarda on dakika kadar bekletilen bu karışım daha sonra yıkanır ve uygulamadan sonra saçların daha kolay taranabildiği görülür.

Bebek Yağı

Saç keçeleşmesini gideren bebek yağı düzenli olarak kullanıldığında saç keçeleşmesinin sıklığının azalması muhtemeldir. Bebek yağı düğümlenmiş olan saçlara sürülür, beş dakika bekletildikten sonra saçlar çok da fazla sert olmamak üzere taranır. Daha sonra saçlar kepek giderici bir şampuan ile yıkanmalı ve taranmalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı

Saçlarda oluşan karışıklığı açabilmek için kullanılan Hindistan yağı, saçları besleyen ve hızlı uzamasını da sağlayan bir yağ çeşididir. Hatta saçlarda dökülme nedeni ile oluşan açıklığın bile giderilmesini sağlayabilir. Hindistan cevizi yağı saç diplerine sürülerek saçların keçeliği giderilebilir. Saçların düzenli büyümesi Hindistan cevizi yağı kullanıldığında daha hızlı görülür. Saç keçeleşmesi için de bu bitkisel yağ düzenli olarak kullanılmalıdır.

Elma Sirkesi

Tamamen doğallıktan yana olan kişiler için elma sirkesi saç keçelenmesine en iyi gelen sıvıdır. Elma sirkesinin kullanımı düzenli olarak yapıldığında saçların daha rahat tarandığı gözlemlenebilir. Elma sirkesi saçların tümüne kullanılarak keçeleşmenin gitmesi sağlanır. Keçeleşmiş saçları tarayabilmek için saç üzerinde elma sirkesi yirmi dakika kadar bekletilmelidir.

Limon Suyu

İçeriğinde bulunan bir çok vitamin ve mineral sayesinde limon suyu saç diplerini besleyerek saçların hızlı uzamasını sağlamaktadır. Saç uzamasının dışında limon suyu saçlarda bulunan keçeleşmenin de hızlı açılmasını sağlar. On dakika kadar saçta bekletilen limon suyu yıkanarak temizlenir ve saçlar taranır. Tarama esnasında bir miktar gül suyu saçların daha rahat taranmasını sağlayacaktır.

Badem Yağı

Badem yağı kaş ve kirpik üzerinde gürleştirme açısından büyük etkisi olan bir yağ türüdür. Saç diplerinde kullanıldığında saçların daha iyi çıkmasını, saç dökülmesinin engellenmesini sağlayan badem yağı, saç keçeleşmesinde de aktif olarak kullanılabilir. Düzenli olarak kullanıldığında keçeleşmesi artık kronik hale gelmiş olan saçların bile daha kolay açılmasını sağlayan badem yağı düzenli kullanıldığında saçların çok daha hızlı uzamasını sağlayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.