Moda ve Hayat

Çocuk Emzikleri Kansere Neden Oluyor

12.01.2017
Çocuk Emzikleri Kansere Neden Oluyor

Çocuk uzmanı olan profesör doktorların son dönemlerde sürekli dile getirdikleri duyurular arasında çocukların olmazsa, olmazı olan emzikten geçiyor. Emziklerin yanlış üretildiği ve gözle görülmeyen birçok önemli soruna neden olduğu ve bu sorunların küçük sorunlar olmadığını dile getirerek, insanlarımızın daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunduğu biliniyor. Emziklerde farklı ve yüksek dereceden oluşan toksinlerin olduğu ve bu toksinlerin yanlış gelişime sebebiyet verdiği biliniyor. En önemlisi hormon bozukluğu konusunda daha riskli olduğu söyleniyor.

Ürünlerin kimyasal olması neticesinde küçük çocukların kanser hastalığına ve buna benzer önem arz eden kalp hastalığına yakalanma riskinin oldukça yüksek olduğu söyleniyor. Asırlarca kullanılan bu emziklerin böylesine bir sorun yarattığı hiç aklımıza gelmemişti! Ancak bu nasıl tespit edildi? Bunu açıklayalım.

Amerika’da yapılan bir araştırma sonucunda plastik emziklerin doğrudan böyle bir sorun yarattığı hatta sürekli emzik kullanan çocukların böylesine bir hastalığa sahip olup, olmadığını kontrol etmeye ve tedbir almaya yönelik planlamalar içerisinde yer aldıkları ve bunun neticesinde böyle bir hastalığın olduğunu detayıyla kanıtladıkları biliniyor. Endokrin bozan bu kimyasallardan uzak durmanız ve çocuğunuzun sağlıklı büyümesine yol, yordam gösterebilmeniz için bu konuya kesinlikle yüksek derece de önem vermenizi, getirmenizi şiddetle öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.